Şişli %100 Ekolojik Pazar bir yıllık satış verileri

Şişli %100 Ekolojik Pazarın Mart 2013 – Şubat 2013 arasındaki satış verilerini tablo halinde indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

İstatistikleri incelerken dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir.

VERİLER HAKKINDA NOTLAR:

  1. Veriler sadece taze sebze ve meyveyi ve mart 2012 – şubat 2013 dönemini kapsamaktadır. Birim kilogramdır.
  2. Sadece pazara girişte değil çıkışta da kalan tüm ürünler kayıt altına alınmakta ve bu sayede gerçekçi satış verileri elde edilmektedir.
  3. Aylar arasında görülen ciddi sapmaların en önemli sebebi her ayda satış yapılan hafta sayısının farklı oluşundandır. Mart, eylül ve aralık aylarında Şişli %100 Ekolojik Pazar 5 hafta açılmış, bayrama denk gelen Ekim ayında ise 3 hafta açılmıştır. Diğer aylar dört hafta açık olan pazarda aylık satış ortalaması 51142 kilodur.
  4. Diğer tablolar ise ürünlerin ilgili aylık ve haftalık satış miktarları ile ilgili olup, kilo üzerindendir.
  5. Verilerin hesaplanmasında dikkate alınan diğer önemli bir nokta da adet veya bağ şeklinde satılan birçok ürünün, özel olarak üretilen bir program tarafından Buğday Derneği’nce belirlenen katsayılarla otomatik olarak çarpılması. Örneğin bağ olarak veri girişi yapılan maydanoz 0,15; roka 0,20; adet olarak girişi yapılan avakado 0,22; enginar 0,38 ile otomatik olarak çarpılarak kilograma çevriliyor.
Şişli %100 Ekolojik Pazarın Mart 2013 – Şubat 2013 arasındaki satış verilerini tablo halinde indirmek için lütfen buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :