Videolar

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin katıldığı, katkıda bulunduğu %100 Ekolojik Pazarlar’a yönelik yayınların yanı sıra organik tarım hakkında bilgilendirici videolar:

 

Buğday E-Dergi Kış 2021-2022 | Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Emrah Kulaksız

 

Buğday E-Dergi Güz 2021 | Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Ali & Aynur Yener

 

Buğday E-Dergi Yaz 2021 | Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Neşe Aykız 

 

Buğday E-Dergi Bahar 2021 | Tezgâhın Ardındaki Kahramanlar: Özgür Andaç

 

Pestisitsiz bir dünya | “Organik tarımla tüm dünyayı beslemek mümkün” – DW Türkçe

 

Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği Prof. Dr. Uygun Aksoy ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Ziraat Mühendisi Nurhayat Bayturan Fuar Özel’in canlı yayın konuğu oldu.


 

Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) Başkanı Prof. Dr. Uygun Aksoy, Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat’ın hazırlayıp sunduğu “Akıllı Tarım” programına konuk oldu. Türkiye’de organik tarıma dair gelişmelerin değerlendirildiği programda, organik ürünler ve girdilerinin üretiminden tüketimine tüm aşamalarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye Organik Ağı (TORA)’nın müjdesi verildi.


 

Buğday Derneği Genel Müdürü Batur Şehirlioğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 16 pestisit etken maddesini yasaklayan kararını Haber Global’e değerlendirdi.

 

Zehirsiz Sofralar Belgeseli’nin 5. bölümünde Prof. Dr. Uygun Aksoy ve organik tarım üreticisi Halil Hallaç organik üretimi anlatıyor.

 

Zehirsiz Sofralar Belgeseli’nin 6. bölümünde organik tarım üreticileri Gürsel Tonbul ve Arca Atay zehirsiz tarımı anlatıyor.

 

Zehirsiz Sofralar Belgeseli’nin 7. bölümünde organik tarım üreticileri Nihat Fırat, Muzaffer Kul ve İhsan Parlak neden organik tarımı tercih ettiklerini ve kullandıkları zehirsiz yöntemleri anlatıyor.

 

“Organik nedir, neden daha pahalı?”

 

Organik tarım: Bir organik elma beş elmaya bedel

 

Türkiye’nin ilk organik pazarı 13’üncü yaşını kutladı

 

Leyla Aslan Ünlübay – Ekolojik Pazarlar nerelerde kurulmaktadır ve derneğin rolü nedir?

 

Organik Tarım Nedir?

 

Şişli %100 Ekolojik Pazar 10 Yaşında…

 

Şişli %100 Ekolojik Pazar 10. yıl tanıtım videosu: 

 

Beylikdüzü’nde Organik Pazar

 

Victor Ananias Fark Yaratanlar

 

Yaban Aktüel’de üç bölümlük bir seride gene organik tarımı ve %100 Ekolojik Pazarları anlatıyoruz…

 

CNN TURK’te yayınlanan “Mirgün Cabas’la Her Şey” programına katıldık. Mirgün Cabas’ın “organik ama gerçekten organik mi?” sorusuna Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nden Batur Şehirlioğlu’nun ve Slow Food Türkiye / Fikir Sahibi Damaklar’dan Defne Koryürek’in verdiği cevapları izleyebilirsiniz:

 

Çekimlerinin çoğu Şişli %100 Ekolojik Pazar’da yapılan Derneğimiz Ziraat Mühendisleri ve pazar katılımcısı üreticilerimizinde katkıda bulunduğu Kanal D 5N 1K programı: 

 

Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazarı

 

Bir aile organik gıda kullanmaya başlarsa neler olur?