%100 Ekolojik Pazarlar Türetici İletişim Ağı ve Türetici Komisyonları

Dernek olarak %100 Ekolojik Pazarlar’da yatay, daha katılımcı ve şeffaf bir yapılanma için yaptığımız çağrı üzerine 2017’den itibaren %100 Ekolojik Pazar müşterileri, üretici ve esnafları komisyonlar oluşturarak gönüllü olarak çalışmalara başladılar.

Şişli, Kartal %100 Ekolojik Pazar türetici ( müşteri ) komisyonları ilgili Belediyeler başkanlığında toplanacak ve %100 Ekolojik Pazar için alınacak tüm kararlarda etkili olacak resmi Şişli %100 Ekolojik Pazar İlçe Komisyonun bir alt komisyonu olarak görev yapacak ve İlçe komisyonuna seçeceği temsilciler ile katılıp pazar ile ilgili her türlü konuda ve kararda söz sahibi olacak. Şişli ve Kartal’dan sonra aynı süreci Bakırköy ve Beylikdüzü %100 Ekolojik Pazarlarında da başlatacağız.

Şişli %100 Ekolojik Pazar türetici komisyonunun diğer müşterilere yaptığı “GIDAMIZIN ve %100 EKOLOJİK PAZARIMIZIN SORUMLULUĞUNU BİRLİKTE ALIYORUZ!” konu başlıklı ilk çağrı metnine turetici komisyonu bildirgesi linkinden ulaşabilirsiniz.

Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazar Türetici Komisyonları’nın sizlere iki önemli çağrısı var;

1. Buğday Derneği işbirliğinde açılan tüm %100 Ekolojik Pazar müşterilerinin kendi aralarında özgürce iletişimini sağlamak, görüş ve önerilerini iletme şansı vermek, sorunlara birlikte çare aramak, bulunduğunuz ilçenin türetici komisyonu yetkilileri ile iletişim kurabilmek, organik tarım ve ürünleri ile ilgili bilgi ve haberleri paylaşabilmek için kurduğumuz %100 Ekolojik Pazarlar Türetici ( Müşteri ) İletişim Ağı’na hepinizin katılmasını bekliyoruz. Kısaca EPTA olarak adlandırdığımız ve ilk aşamada elektronik ortamda bir e-mail grup üzerinden işleyecek grubumuzun amaçları doğrultusunda işlev görebilmesi için oluşturduğumuz tüzüğü de ekte bulabilirisiniz.

EPTA’ya katılmak için; https://groups.google.com/forum/#!forum/ekolojikpazarlartureticiagi/join adresine tıklayarak ve gelen kutuya mail adreslerinizi yazarak talep gönderip, sonrasında mail adreslerinize gelen bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında grup yöneticileri katılımınızı onayladığında gruba üye olmuş olacaksınız.

EPTA TÜZÜK

2. Gelin, hem hep birlikte gıdamız konusunda sorumluluk alalım, söz sahibi olalım, hem de %100 Ekolojik Pazarımızı diğer paydaşlar ile birlikte geliştirelim.

Şişli %100 Ekolojik Pazar Türetici Komisyonumuza katılmak için; https://groups.google.com/forum/#!forum/sisliekolojikpazar/join adresine tıklayarak ve gelen kutuya mail adresinizi yazarak talep gönderip, sonrasında mail adresinize gelen bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında grup yöneticileri katılımınızı onayladığında gruba üye olmuş olacaksınız.

Kartal %100 Ekolojik Pazar Türetici Komisyonumuza katılmak için; https://groups.google.com/forum/#!forum/kartalekolojikpazar/join adresine tıklayarak ve gelen kutuya mail adresinizi yazarak talep gönderip, sonrasında mail adresinize gelen bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında grup yöneticileri katılımınızı onayladığında gruba üye olmuş olacaksınız.