Üyelik

Buğday Derneği’ne üye olarak çalışmalarına destek vermek istiyorsanız bizimle temasa geçin.

info@bugday.org veya elanur@bugday.org

Adres: Osmanağa Mah. Yoğurtçü Şükrü Sokak, A.H. Uzunal İş Merkezi, No:48 D:6 Kadıköy İstanbul
Tel: (0216) 349 9933
Faks: (0216) 345 9939

Buğday Üyeliğinizle Neyi Destekleyeceksiniz?

Güvenilir gıdayı. Buğday’ın yerel yönetimlerin işbirliğiyle kurup denetlediği %100 ekolojik pazarlar sayesinde 100’ü aşkın çiftçi ailesi ürününe pazar buluyor, ekolojik üretim yapmayı sürdürüyor; kentli kullanıcılar sağlıklı, güvenilir gıdaya ulaşıyor.

* Sürdürülebilir, sağlıklı yaşam tarzını. Buğday’ın TaTuTa Ekolojik Çiftlik Ziyaretleri projesi sayesinde ekolojik üretim yapan çiftçiler ek gelir elde ediyor, kentte yaşayanlar doğal ve geleneksel üretim tarzlarını deneyimliyor.

* Doğa dostu kullanım alışkanlıklarının yaygınlaşmasını. Buğday, yaptığı sunumlar ve yayınlar sayesinde pek Çok kişiye, kullanım alışkanlıklarını doğayla daha uyumlu alışkanlıklara dönüştürme konusunda yardımcı oluyor.

* Ekolojik yaşam bilgisinin yayılmasını. Buğday’ın web sayfası, elektronik bülteni, ekolojik yaşam rehberi, Açık Radyo programı ve medya ile iletişimi sayesinde binlerce kişi ekolojik yaşam bilgisine ulaşıyor.

* Doğa dostu tarım politakalarının oluşturulması çabalarını.

Buğday bu amacla cok sayıda toplantıya katılıyor ve görüş veriyor. Dernek, Organik Tarım Yönlendirme Komitesi’nin de üyesi.

* Tarımsal biyolojik çeşitliliğin korunmasını. Buğday, yerel tohumlarımızın korunması için Tohum Ağı projesini başlattı.

* Doğa dostu yaşam örneklerinin yaygınlaştırılmasını. Kaz Dağları Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde Buğday, kırsaldaki deneyimlerini uygulamaya koyuyor ve eğitim çalışmaları yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :