Sıkça Sorulan Sorular

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak yerel yönetimlerle işbirliği içinde olduğumuz %100 Ekolojik Pazarlar’da veya elektronik mektup yolu ile tüketicilerden ekolojik ürünler hakkında gelen soruları her zaman yanıtlamaya gayret ettik. Bu sorular sıklıkla geldiği içinde bir derleme yapma gereği duyduk ve bu başlık altında alt kategorilere bölerek grupladık. Burada yer almayan bir kısım diğer sorulara ise bu web sitesi içinde yayınlar başlığı altında National Geographic’e yaptığımız çalışmadan ulaşabilirsiniz. http://www.bugday.org/pdf/organik_rehber.pdf

Sıkça sorulan soruları akordiyon menü şeklinde;

Pazarlama- Fiyat ( örneğin: fiyat, ambalaj, açıkta yumurta, kurtlanma soruları, katılımcı olma )

Ürün Grubuna Özel ( örneğin: bal, tavukçuluk, tekstik, kozmetik, sera/mevsim dışı ürünler, doğadan toplama, işlenmiş ürünler ve konv. den farkı soruları )

Temel Bilgilere Yönelik Sorular ( örneğin: organik tarımda bitki koruma, gübreleme, sulama, geçiş dönemi, dünyayı besler mi?, çoğaltım materyalleri soruları )

Nasıl Anlarız? Karalamalar, Denetimler ( doğal ürün, sahtecilik, denetimler gibi soruları bu menüye aldık )

Tüketiciyi Yanıltan Konular ( örneğin: kabuğunu soyma, tohum, görsel-tatsal kalite, parlaklık/parafin, iri ürünler, çekirdeksiz ürünler gibi sorular ). Görsel farkları bu alt başlık altında ikinci bir alt başlık içinde grupladık.

alt başlıkları altında hemen bu sayfanın sağında sizler için toparladık.