06 May

Güvenli Alışverişin Adresi: % 100 Ekolojik Pazarlar!

% 100 Ekolojik Pazarlarda sadece taze ürünleri değil; tarhana, pirinç, irmik, erişte gibi ürünleri de zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutuyoruz.

Derneğimiz ve yerel yönetimler işbirliğiyle açılan %100 Ekolojik Pazarlarda, hem bizler düzenli olarak yaptığımız analiz çalışmalarına devam ediyoruz hem de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Müdürlüklerince yapılan denetim ve analiz çalışmaları devam ediyor.

Kalıntı analizlerimiz ağırlıklı olarak taze sebze ve meyveler üzerine olsa da, dönem dönem işlenmiş paketli gıdaları da zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutuyoruz. 27 Şubat Cumartesi günü Şişli Feriköy %100 Ekolojik Pazar’dan aldığımız tarhana, pirinç, erişte ve irmik gruplarından toplam 6 farklı markaya ait numunelerin hepsi temiz çıkmıştır.

Bu analizlerle birlikte %100 Ekolojik Pazarlar’da toplam 128 analizde, 97 farklı üreticinin 199 farklı ürününü zirai ilaç kalıntı analizine tabi tutmuş bulunuyoruz.

Buğday Derneği olarak hem organik ürüne güveni sağlamak ve tüketicinin hakkını savunmak, hem de haksız rekabetin önüne geçmek için %100 Ekolojik Pazarlar’da ve aracı esnafın depolarında denetimleri sürdürmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Analiz sonuçlarından örnekleri %100 Ekolojik Pazar Buğday Derneği halkla ilişkiler stantlarında inceleyebilirsiniz.

pazar geniş açı