15 mRH

20. Dünya Organik Kongresi

IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından düzenlenen 20. Dünya Organik Kongresi, 6-10 Eylül 2021’de Fransa’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Çevrimiçi olarak da takip edilebilecek kongrenin bu yılki sloganı: Organik, köklerinden yola çıkarak hayata ilham veriyor.

Her üç yılda bir dünyanın farklı ülkelerinde, IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu) tarafından düzenlenen Dünya Organik Kongresi, 6-10 Eylül 2021 tarihlerinde Fransa’nın Rennes şehrinde yapılacak. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2.500’den fazla organik çiftçi, üretici, araştırmacı, savunucu ve politika uzmanının katılacağı kongrede, dayanıklılık, toplumsal dönüşüm, sağlık ve gıda güvenliği ile ilgili sorular ele alınacak, organik tarım hareketinin geleceği tartışılacak.

“Organik, köklerinden yola çıkarak hayata ilham veriyor” sloganı ile yola çıkan paydaşlar, organiğin tarımsal dönüşümde oynayabileceği rolü ve kendi içinde sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik sistemler için nasıl bir model olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Dünya Organik Kongresi, sürdürülebilir tarım, değer zincirleri ve tüketim alanında çalışan paydaşlara bilgi, yenilik ve deneyimlerini paylaşma fırsatı sunuyor. Kongre, katılan herkese ivme ve ilham veriyor ve küresel organik sektörü için önde gelen bir etkinlik olarak görülüyor.

Liderlik, çiftçiler ve danışmanlar, bilim, tedarik ve değer zinciri, kültür ve eğitim ve paydaşlara odaklanan 6 ana tema etrafında 80 konferans ve 8 ön konferansın düzenlenmesi planlanan Organik Dünya Kongresi’nde ayrıca, herkese açık atölyeler, ödül töreni, yan etkinlikler ve ardından, üyelerin katılımına açık bir Genel Kurul gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: owc.ifoam.bio