12 Nis

Korona günlerinde ekolojik alışveriş

Koronavirüs salgını kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle, hafta sonu kurulan %100 Ekolojik Pazarları’nın günleri geçici bir süreliğine değişmiştir.

Pandemi önlemlerinin devam etmesi durumunda, Şişli %100 Ekolojik Pazar çarşamba günleri; Beylikdüzü ve İzmit %100 Ekolojik Pazarlar perşembe günleri; Kartal ve Bakırköy %100 Ekolojik Pazarlar ise cuma günleri hizmet vermeye devam edecektir.

Buğday Derneği olarak, Bakanlık tarafından yayımlanan genelgeler doğrultusunda, yerel yönetimler ile sürekli irtibat halindeyiz. %100 Ekolojik Pazarlar ile ilgili alınan kararlar ve gelişmelerden haberdar olmak için iletişim ağlarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Ekolojik alışverişin farklı yolları

%100 Ekolojik Pazarlar’a gelemeyen müşterilerin organik gıdalara güvenilir bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla; kargo yapabilecek üretici ve üretici temsilcileri, evlere servis yapabilecek %100 Ekolojik Pazar esnafı ve ürünlerini organik pazarlardan temin eden organik ürün dükkanlarını kapsayan üç ayrı liste hazırlandı.

 

Ürün tedarik listesi” sayfasından güncel listeleri indirebilir, üretici ve üretici temsilcileri ile doğrudan iletişime geçerek siparişlerinizi verebilirsiniz.

Gelin, gıdamızın sorumluluğunu hep birlikte alalım

Koronavirüs salgını sürecinde; Buğday Derneği, yerel yönetimler, %100 Ekolojik Pazar esnafı ve müşterilerimiz arasındaki iletişim ağlarının önemini bir kez daha görüyoruz. Bu amaçla sizleri, geçmiş dönemlerde kurulan %100 Ekolojik Pazar Facebook Grubu ve %100 Ekolojik Pazarlar Türetici (Müşteri) İletişim Ağı’na katılmaya davet ediyoruz.

%100 Ekolojik Pazarlar Türetici (Müşteri) İletişim Ağı, yani EPTA’ya katılmak için; buraya tıklayın ve gelen kutuya mail adreslerinizi yazarak talebinizi iletin. Grup yöneticileri katılımınızı onayladığında, mail adreslerinize gelen bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. EPTA hakkında ayrıntılı bilgiye ve oluşturulan tüzüğe buradan erişebilirsiniz.

Facebook’taki %100 Ekolojik Pazar grubumuza ise buradan üye olarak, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.