01 Ara

Korona günlerinde ekolojik alışveriş

Sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili alınan yeni kararlar doğrultusunda, hafta sonu kurulan %100 Ekolojik Pazarlar’ın gün ve saatlerinde düzenleme yapıldı.

  • Şişli %100 Ekolojik Pazar: Çarşamba 07:00-17:00
  • İzmit %100 Ekolojik Pazar: Perşembe 10:00-18:00
  • Kartal %100 Ekolojik Pazar: Cuma 08:00-17:00
  • Bakırköy %100 Ekolojik Pazar: Cuma 09:00-17:00

Not: Bulvar 216 AVM (Ataşehir) %100 Ekolojik Pazar Satış Noktası, sabit bir alan sağlanamadığı için kapanmıştır. Büyükyalı (Zeytinburnu) %100 Ekolojik Pazar Satış Noktası ise geçici olarak kapalı olacaktır.

Buğday Derneği olarak, Bakanlık tarafından yayımlanan genelgeler doğrultusunda, yerel yönetimler ile sürekli irtibat halindeyiz. %100 Ekolojik Pazarlar ile ilgili alınan kararlar ve gelişmelerden haberdar olmak için iletişim ağlarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Ekolojik alışverişin farklı yolları

%100 Ekolojik Pazarlar’a gelemeyen müşterilerin sağlıklı gıdalara güvenilir bir şekilde ulaşmalarını sağlamak amacıyla; kargo yapabilecek üretici ve üretici temsilcileri, evlere servis yapabilecek %100 Ekolojik Pazar esnafı ve ürünlerini organik pazarlardan temin eden dükkanları kapsayan üç ayrı liste hazırlandı.

Ürün tedarik listelerini buradan indirebilir, siparişlerinizi verebilirsiniz.

Gelin, gıdamızın sorumluluğunu hep birlikte alalım

Koronavirüs salgını sürecinde; Buğday Derneği, yerel yönetimler, %100 Ekolojik Pazar esnafı ve müşterilerimiz arasındaki iletişim ağlarının önemini bir kez daha görüyoruz. Bu amaçla sizleri, geçmiş dönemlerde kurulan %100 Ekolojik Pazar Facebook Grubu ve %100 Ekolojik Pazarlar Türetici (Müşteri) İletişim Ağı’na katılmaya davet ediyoruz.

%100 Ekolojik Pazarlar Türetici (Müşteri) İletişim Ağı, yani EPTA’ya katılmak için; buraya tıklayın ve gelen kutuya mail adreslerinizi yazarak talebinizi iletin. Grup yöneticileri katılımınızı onayladığında, mail adreslerinize gelen bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. EPTA hakkında ayrıntılı bilgiye ve oluşturulan tüzüğe buradan erişebilirsiniz.

Facebook’taki %100 Ekolojik Pazar grubumuza ise buradan üye olarak, güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Etkinlikler, eğitimler, kampanyalar, ekolojik yaşamdan haberlere telefonunuzdan ilk anda ulaşabilmek için Buğday Derneği Telegram Kanalı’na buradan abone olabilirsiniz.